BAŞARI ÖYKÜLERİ

Biz  aile olarak çok şanslı olduğumuzu hissediyoruz.Bizim Berçem Neva gibi azimli,çalışkan,mutlu,kendiyle barışık bir değerimiz,Berçem’in de bizler gibi bilinçli anne ve özellikle babası var.

Çünkü bana göre hayata yenik başlayan kızımız bizim bilinçli çabalarımız sürekli daha iyiyi bulma isteğimiz ve en önemli aşama Berçem’in azmi ,merakı bizi mutlu sona ulaştırdı.Ve yaşıtları ile olan açığı çok kısa sürede kapattı.Elbette bu aşamaya gelmek hiçte kolay olmadı….

Zaten kabullenmek yada çevrenin de söylemleriyle hep düzeleceğini  beklemek; işin en zor kısmıydı Ama eşimin mantıklı ve öngörülü halleri bizi çabuk kendimize getirdi ki erkende gitsek doktora değişen bir şey olmayacaktı çünkü ameliyatı 2 yaşını doldurduktan sonra yapıyorlardı.Berçem ‘in durumunu fark edip doktora gittiğimizde 5 aylıktı.Van’da İşitme Testi çok ilkel yöntemlerle yapıldı ama sonuç hiçbir yerde değişmedi  işitmesi sıfırdı.Sonrasında Erzurum’da Atatürk Üniversitesi’nde de test yapıldı yine aynı sonuç…Bize Türkiye’de en iyi iki isim verildi biz birine yani Erol Belgin’e ulaşabildik.İkinci şansımızda buydu.Erol hoca bizi hiç zaman kaybetmeden çok iyi yönlendirdi.O zaman iki yaşına kadar beklememiz gerekiyordu İmplant ameliyatı için .Biz o zamana kadar da yine boş durmadık her ay Ankara’ya konuşma eğitimi almak için Esra Yücel hocanın derslerine katıldık.

Ve bizim için hayatımızın dönüm noktası miladı olan gün geldi .Levent Hocamızın üstün gayretleri ve inancı ile 6 Ekim 2005 günü  Berçem’e  Biyonik Kulak Nakli uygulandı.Çok zor bir karardı çok düşük bir ihtimalle ameliyata girdi kızım ama yüce Allahımın yardımı ve dualarımızla “Mucizemiz” gerçekleşti.Mart ayında Berçem seslere cevap vermeye başladı.5 yaşında da konuşması anlaşılır olmaya başladı.Sonrasında yine eğitim süreci yani işin peşini hiç bırakmadık.Sürekli ne yapılması gerekiyorsa yapmaya çalıştık.Söylenecek anlatılacak o kadar detay o kadar söz o kadar göz yaşları var ki  yaşadıklarımıza mücadelemize dair. Ama sonu çok iyi olunca bunların hiçbir değeri  hiçbir önemi kalmıyor. Çünkü Mucizemiz gerçekleşmişti  artık. Geride olanın kötü anılardan başka bir yeri yoktu.

Çok şükür Kızımız bu yıl 7. Sınıfa geçti. Her yılda takdir belgesi alıyor.Derslerinde gayet başarılı gelecekte İngilizce öğretmeni olmak istiyor.Tüm çocuklar gibi kızımında tüm hayallerinin gerçekleşmesini diliyoruz.Birde anne babalara tavsiyemiz bu durumu çabuk kabullenmeli  ve hemen tedavilerine zaman geçmeden başlamaları .Çünkü bunlar çok özel  ve değerli çocuklar bunların kıymetini bilip hemen topluma kazandırmalıyız.Bunları Allah böyle yarattı deyip yerimizde oturmayalım.

Mucizemizi gerçekleştirmede bize yardımcı olan başta Erol Belgin’e ,üstün gayretlerinden dolayı Levent Sennaroğlu’na değerli eşi odyoloğumuz Gonca Sennaroğlu’na , bizi  sabırla ağırlayan Esra Yücel’e  çook çook teşekkür ederiz.Dualarıyla yolumuzu açan tüm dostlarımıza,akraba ve arkadaşlarımıza da sonsuz teşekkürler.

Herkesin Mucizesinin en güzel biçimde gerçekleşmesi dileği ile…….

BALKAN AİLESİ

(BERÇEM NEVA-İDİL-SUHYETTİN)